петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Росел не се откажува од операцијата Давид Луиз

david luiz

Поврзани вести

Раководните лица на каталонскиот гигант Барселона и понатаму не се откажуваат од намерата да ги осигураат услугите на бразилскиот интернационалец од редовите на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Давид Луиз.

Претседателот на Барса, Сандро Росел и пред неколку месеци се обиде да ги осигура услугите на 26-годишниот централен дефанзивец, но официјалната понуда експресно беше одбиена од сопственикот на лондонските ‘сини”, Роман Абрамович.
Новата понуда на актуелниот шампион на Шпанија сигурно нема да биде помала од 30 мил. евра, но голема е веројатноста дека и таа ќе биде одбиена од сопственикот на Челзи и од контроверзниот менаџер, Жозе Мурињо.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести