сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 32

Русија: Девет лица, меѓу кои пет деца, загинаа во пожар

132929921

Последни вести

Девет лица, меѓу кои пет деца, загинаа во пожар во својот дом во рускиот град Сухој Лог, јави ТАСС.

Пожарот избувнал околу полноќ во куќата во која живеело семјството и уште едно семејство кој престојувало кај нив.

Пожарникарите, кои успеале да го изгаснат пожарот два часа подоцна, успеале да спасат едно лице.

Според првичните информации, пожарот избувнал поради неисправни уреди за затоплување.

Најчитани вести