петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 49

Русија: Сакајќи да фотографира селфи се застрелала во глава

pistol

Последни вести

Млада Русинка во моментов се наоѓа во критична состојба откако со пиштол во рака сакајќи да фотографира селфи случајно го повлекла орозот и си пукала во глава.

Девојката (21) имала деветмилиметарски пиштол што го земала од членот на обезбедувањето во фирмата каде што работела, затоа што сакала да се фотографира со оружјето, јавува Бета, пренесува РТС.

Членот на обезбедувањето го оставил пиштолот во компанијата пред да замине на годишен одмор и засега не се знае како девојката го пронашла оружјето.

Најчитани вести