вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Сашо Стефановски, нов директор на ФЗОМ

saso

Последни вести

Сашо Стефановски на вчерашната седница на Владата е именуван за нов директор на Фондот за здравствено осигурување на Македонија.

Ова денеска го истакна министерот за здравство Никола Тодоров, кој рече дека Сашо Стефановски е досегашниот државен секретар во Министерството за одбрана, инаку стоматолог по професија.

Најчитани вести