среда, 16 август 2017  |  Вести денес: 30

СДСМ: Независно од резултатите во Тераце, во Македонија почнуваатпромени

сдсм

Последни вести

Независно од резултатите во Тераце, во Македонија почнуваат незапирливи демократски промени, наведуваат СДСМ во реакција на прес-конференцијата на ВМРО-ДПМНЕ на која се обрати Антонио Милошоски, член на ИК на партијата.

Во реакцијата се посочува дека мнозинството граѓани во Македонија избрале промени и дека над 600.000 граѓани во Македонија се изјаснија за живот, за слобода, за правда.

Најчитани вести