Македонија,Крими хроника

Се судрија „Џип“ и „Волво“ во Струга

Се судрија „Џип“ и „Волво“ во Струга

Сообраќајна несреќа во која учествувале две патнички возила од марките„Џип“ и „Волво“ со американски регистарски таблици, попладневно околу 15 часот се судриле во близина на градскиот пазар на улицата која води кон плажата, пренесува телевизија „Спектра“.

Во сообраќајната несреќа нема жртви. Причинета е само материјална штета.

spektra500