сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Седница и две собраниски комисии денеска во законодавниот дом

Денеска продолжува 84-та седница

sobranie

Поврзани вести

Собранието денеска ќе го одржи продолжението на 84-тата седница, а ќе  бидат одржани и седници на две комисии.

На дневен ред се два предлог-закона во скратена постапка – за изменување и дополнување на Законот за постапување со бесправно изградени објекти и за изменување на Законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги.

Овие два предлог-закона, по скратена постапка, ќе бидат и на седниците на Комисијата за транспорт врски и екологија и на Законодавно-правната комисија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести