среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Шкодран Мустафи потпиша за Валенсија

mustafi1

Поврзани вести

Фудбалерот со македонско потекло кој со селекцијата на Германија триумфира на СП во Бразил ќе се пресели од Сампдорија во редовите на Валенсија како замена за Жереми Матие кој ја засили Барселона.

„Валенсија постигна договор со Сампдорија за трансфер на централниот дефанзивец Шкодран Мустафи. Фудбалерот потпиша договор и ќе остане во Валенсија до 2019. година“, стои во клупското соопштение на шпанскиот тим.

Гостиварецот, кој ќе заработува по еден милион евра годишно, кариерата ја почна во младинскиот тим на Хамбург, од каде замина во Евертон. Во Англија мина две години, но не забележа настап за првиот тим на „карамелите“. За екипата на Сампдорија одигра 59 меча и постигна еден гол.


Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести