среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Си Ен Ен ја смести Украина во Пакистан

cnn

Поврзани вести

Во свој извештај, Си Ен Ен источните делови на Украина ги прикажа во Пакистан.

Стрелката со украинско знаме по грешка завршила подалеку, до Јужна Азија.

Ова не е прв пат Си Ен Ен, да направи вакви грешки. Минатата година овој гигант го смести Хонг Конг во Јужна Америка, а пред тоа ги разлути гледачите откако Лондон го стави во Норфолк.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести