среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Сити ќе биде казнет поради исвиркување на УЕФА химната

Екипата на Манчестер Сити ќе мора да плати парична казна затоа што фановите на тимот пред мечот против Севилја ја исвиркале химната на Лигата на шампионите.

Манчестер Сити ќе биде казнет бидејќи публиката на "Итихад" ја исвирка химната на УЕФА

Манчестер Сити ќе биде казнет бидејќи публиката на "Итихад" ја исвирка химната на УЕФА

Поврзани вести

Пред мечот против тимот од Андалузија, навивачите на “граѓаните” ја исвиркаа химната затоа што одредено време се револтирани поради новите правила на ФИФА фер-плејот.

Исто така, тие сѐ уште паметат дека Јаја Туре беше навредуван во Москва на расна основа, но клубот не беше санкциониран.

Интересно е што во свирежите им се придружија и фановите на Севилја, кои исто така имаат револт кон УЕФА.

Најчитани вести