Македонија

Сончево време со температури од -5 до 4 степени

Сончево време со температури од -5 до 4 степени

Времето во Македонија ќе биде сончево и студено. Ќе дува слаб северозападен ветер.

Температурата ќе се движи од минус пет до четири степени.

Во Скопје и околината слично време, со температура до еден степен.