четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 0

Сообраќајна несреќа во росоманско

Сообраќајна несреќа се случила утрово во росоманско, потврди за МИА Анита Стојковска, портпарол на СВР Велес.

soobrakajka-2

Поврзани вести

Засега нема информации за евентуално повредени лица и висина на материјална штета.

-Пријавено е пред околу 20 минути дека има сообраќајна несреќа во близина на село Манастирец, полициски службеници се излезени на терен и преземаат мерки, вели Стојковска.

Најчитани вести