среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Сообраќајка на Рузвелтова

uvid-lenta-500_thumb_medium380_0

Последни вести

Сообраќајна несреќа во која едно лице е повредено се случила околу 15:50 часот на раскрсницата со улиците „Франклин Рузвелт“ и „Павел Шатев“.

Од СВР Скопје за Курир велат дека до несреќата дошло при судир на автомобил „Тојота“ и мотоцикл, двете возила со скопски регистерски таблички.

Во сообраќајката со повреди се здобил мотоциклистот кој бил пренесен во Градската болница „8-ми Септември“.

Полицијата е на местото на несреќата каде во тек е увидот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести