четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Според Тевез, Алегри е плашлив кучкин син

tevez alegri

Поврзани вести

Карлос Тевез беше еден од главните фудбалери во триумфот на Јувентус против Реал Мадрид.

По неговиот шут топката дојде до Алваро Мората за отворање на резултатот, а потоа самиот изнуди и реализираше пенал во вториот дел, за водство од 2:1.

Сепак, пред крајот на средбата тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри го повлече Тевез од игра. Нормално, Аргентинецот тешко ја прифати одлуката на тренерот, па при напуштањето на теренот дофрли неколку невкусни зборови до Алегри. Италијанските медиуми ангажираа читачи од усни, кои открија и што му рече Тевез на Алегри при излегувањето…

“Плашлив кучкин сине”
, била реакцијата на Карлос Тевез.

Најчитани вести