недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сушиќ ќе му даде целосна слобода на Лионел Меси

SUSIC SLOBODA MESI

Поврзани вести

Сафет Сушиќ, селекторот на фудбалската репрезентација на БиХ, го привлече вниманието на фудбалската јавност со изјавата дека не подготвува некоја специјална тактика за дуелот против селекцијата на Аргентина и дека Лионел Меси нема да добие директен чувар.

„Тоа беше дилема за мене, но сметам дека не е добра идеја да се жртвува еден играч да го следи само Меси. Тој понекогаш само стои неколку минути на теренот, воопшто не учествува во натпреварот, би било срамота еден играч цело време да стои крај него. Можеби Лео ќе ужива во слободата што ќе му ја дадеме, но верувам дека со колективна игра можеме да го запреме. Не велам дека ќе биде лесно, но ние долго време се подготвуваме за овој меч“, изјави Сушиќ за официјалната веб-страница на ФИФА.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести