Балкан

Суспендирани тепачите на братот на српскиот премиер

Суспендирани тепачите на братот на српскиот премиер

Суспендирани пет претставници на Жандармеријата кои учествувале во интервенцијата во која беше претепан Андреј Вучиќ, братот на премиерот на Србија.

Освен МВР на Србија за тој случај води и воената полиција и Воено-безбедносната агенција. Министерот за внатрешни работи Небијша Стефановиќ изјави вчера дека истрагата за претепувањето на братот на премиерот Александар Вучиќ наскоро ќе биде завршена и оти јавноста ќе биде запозната со деталите.