вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Суспендирани тепачите на братот на српскиот премиер

andrej-vucic-policija-prebijanje-foto-printskrin-1412067182-576986

Поврзани вести

Суспендирани пет претставници на Жандармеријата кои учествувале во интервенцијата во која беше претепан Андреј Вучиќ, братот на премиерот на Србија.

Освен МВР на Србија за тој случај води и воената полиција и Воено-безбедносната агенција. Министерот за внатрешни работи Небијша Стефановиќ изјави вчера дека истрагата за претепувањето на братот на премиерот Александар Вучиќ наскоро ќе биде завршена и оти јавноста ќе биде запозната со деталите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести