сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

Свечени цветни фустани за идните матурантки

Пролетта е сезона на цветните фустани, па ако овој мај сте матурантка, сега е идеално време да ги разгледате опциите кои ги имате.

inspiracija-za-idnite-maturantki-sveceni-cvetni-fustani-001

Последни вести

Знаеме дека малиот црн фустан е најлесен избор, а воедно и сте сигурни дека ќе го износите во иднина, но сепак мај е месецот кога треба да уживате во шаренилото.

Препуштете се на цветовите и магичниот ефект кој ви го даваат кога ги носите.

Имате две варијанти – кратка и долга. Ако се одлучите за кратка, очекувајте да бидете шик и урбана девојка, а доколку ја одберете долгата варијанта, очекувајте да се чувствувате како принцеза.

Одберете го моделот кој најдобро му прилега на вашето тело и тргнете во потрага по шарен материјал и вешт кројач:

ккккк

ггггг

хххххххххх

пппппппппппп

покк

иииииииииии

о

Најчитани вести