петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 13

Tag Archives: Дизелдорф

132324935

Македонски винарии на Меѓународниот саем во Дизелдорф

Како што соопшти Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ) кое го поддржа учеството, при претставувањето на македонските вина посебен акцент е ставен на сортата Вранец. Виното...
133603799

Маж со секира повреди седум луѓе во Дизелдорф

Како што најави дописникот на МИА од Берлин, нападот почнал во вагон во возот со кој напаѓачот пристигнал на железничката станица, а потоа продолжил и на перонот каде чекале патниците. Полицијата го...
133601756

Евакуација на Дизелдорф поради бомба од Втората светска војна

Бомбата беше откриена од градежни работници. Евакуирани ќе бидат жителите во радиус од еден километар од местото, на кое е пронајдена бомбата. За време на активностите за деактивирање регионот ќе биде...
germanvings2

Телата на 44 жртви од авионската несреќа во Алпите пренесени во Дизелдорф

Телата на 44 жртви од авионската несреќа во француските Алпи пристигнаа денеска во Дизелдорф од каде ќе им бидат предадени на семејствата, јавува Би Би Си. Авиокомпанијата „Луфтханза“ синоќа ги испрати...
germaniia-vreme-majsen50

ВИДЕО: Невреме во Германија, најмалку шест жртви

Најмалку шест лица се загинати во олујното невреме која ја зафати сојузната држава Северна Рајна Вестфалија. Тројца се загинати во Дизелдорф во моментот кога барале засолниште. Во Келн има еден загинат,односно...

Најчитани вести