среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 46

Tag Archives: Ванхауте

Vanhaute

Ванхауте повика на федерализиција и двојазичност

Поранешниот белгискиот посредник на Меѓународната заедница за Пржинскиот договор, Питер Ванхауте, ја откри вистинската намера на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, односно федерализација на Македонија. Ванхауте...
vanhaute1

Закони носи Собранието, а не Ванхауте

Белгискиот олеснувач во преговорите Питер Ванхауте повторно ја премина црвената линија. По низата навреди кон македонскиот народ, исмевање со државата и граѓаните, овој пат Ванхауте се стави над законите...
DB5AECEB-3CF8-4DAC-8C25-55F7E593BDB0_cx16_cy0_cw75_w800_h450

Македонија заложник на ќејфовите на Ванхауте

Посредникот во спорот меѓу власта и опозицијата во Македонија, белгиецот Питер Ванхауте на преговорите се однесувал крајно арогантно и без никаков респект кон граѓаните и државата, упатувајќи директни...

Најчитани вести