недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Тешка кражба во манастир во тетовско

Арамија провалил во манастир во тетовско Беловиште.

g_crkva

Поврзани вести

Манастир во тетовско Беловиште мета на арамија.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во последниве два дена цел на арамија бил манастриот „Свети Јован Крстител“ во тетовското село Беловиште.

Според информациите од полицијата, арамијата успеал насилно да ја отвори манастирската врата, а потоа влегол во просторијата од каде украл 3.000 денари.

Тетовската полиција работи на пронаоѓање на сторителот.

Минатиов месец беа ограбени и неколку цркви во скопско и гостиварско.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести