петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тешка кражба во стан во Скопје

krazba

Последни вести

Речиси пет илјади евра и златен накит во вредност од околу 350 илјади денари се украдени од стан во Скопје.

Станот е во сопственост на четириесет и деветгодишниот С.Р., а полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести