четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 8

Товарен брод потона кај Крит, исчезнати тројца руски морнари

Ferry sinking off South Korea with 450 people on board

Поврзани вести

Товарен брод потона денеска во меѓународните води на западно од грчкиот остров Крит, а тројца руски морнари се водат за исчезнати.

Спасувачките екипи успеале да ги спасат четврицата останати членови на екипажот на бродот.

Причината за бродоломот засега не е позната.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести