недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Убиени тројца туниски полицајци

police-line

Последни вести

Најмалку тројца туниски полицјци се убиени денеска во напад на исламски екстремисти на контролен пункт во централниот дел на Тунис.

Двајца полицајци се убиени во напад на контролен пункт, а третиот подоцна во судири со екстремистите.

Во нападот е убиен и еден исламски борец.

Засега ниту една група не презема одговорност за нападот, но во земјата се активни неколку помали исламистички групи, меѓу кои и Окба Ибн Нафа, која делува во пограничниот дел со Алжир.

Најчитани вести