петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 48

Украден златен накит од стан во Скопје

Крадецот одзел златен накит и го напуштил местото на настанот стекнувајќи се со противправна имотна корист од околу 21.000 денари.

Украден златен накит од стан во Скопје

Украден златен накит од стан во Скопје

Последни вести

Вчера во Скопје на ул.„Бранислав Нушиќ“ непознат сторител со употреба на погоден алат насилно ја отворил влезната врата од стан сопственост на А.Т.(38) и извршил тешка кражба.

Крадецот одзел златен накит и го напуштил местото на настанот стекнувајќи се со противправна имотна корист од околу 21.000 денари.

Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

 

Најчитани вести