сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Украина: 119 полицајци се повредени во судирите во Киев

Independence Square in Kiev

Поврзани вести

Министерството за внатрешни работи на Украина соопшти дека 119 вработени побарале медицинска помош по судирите во Киев, а од нив 80 се наоѓаат во болница, пренесе „РИА Новости“.

„Сто и деветнаесет вработени во органите за внатрешни работи побарале медицинска помош, 80 од нив се хоспитализирани“, се вели во официјалното соопштение од министерството.

На повеќе повредени им се дијагностицирани сериозни повреди на главата, скршеници, изгореници, рани и труење со непознати супстанции.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести