вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 11

Украина главна тема на разговорите во Советот на ЕУ

ukraina-eu

Поврзани вести

Министрите за надворешни работи на Европската унија денеска ќе разговараат за ситуацијата во Украина, во рамките на состанокот на Советот на Европската унија за надворешни работи, пренесоа „УНИАН“.

Министрите ќе разговараат за прашањето за „Источното партнерство“, а исто така и за последните настани во Украина. Ќе биде разгледана и проблематиката на јужното соседство, односите со Египет, Тунис и Јемен, како иурегулирањето на конфликтот во Сирија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести