четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 54

Украински офицер убиен на Крим

Се уште не се објавени детали за убиството.

111

Поврзани вести

Украински морнарички офицер вчеравечер е убиен на Крим од страна на руски војник, соопштило денес украинското министерство за одбрана, пренесува Ројтерс.

Засега детали за убиството не се објавени.

Според руските медиуми, убиството се случило кога пијани украински војници почнале да се караат со руски војници што го чувале влезот во воена база.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести