Магазин

Вака звучи Кајмакоски во улога на Принс (ВИДЕО)

Вака звучи Кајмакоски во улога на Принс (ВИДЕО)

Во синоќешната епизода на „Твоето лице звучи познато“, Даниел Кајмакоски на сцената се појави преправен во својот идол, музичката легенда Принс.

Стружанецот беше приджужуван од неговиот некогашен ментор Жељко Јоксимовиќ и Владо Георгиев, кој сезонава е дел од жирито.

Вака звучи нивниот „Purple rain“.