среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 39

Вака звучи Кајмакоски во улога на Принс (ВИДЕО)

Untitled

Последни вести

Во синоќешната епизода на „Твоето лице звучи познато“, Даниел Кајмакоски на сцената се појави преправен во својот идол, музичката легенда Принс.

Стружанецот беше приджужуван од неговиот некогашен ментор Жељко Јоксимовиќ и Владо Георгиев, кој сезонава е дел од жирито.

Вака звучи нивниот „Purple rain“.

Најчитани вести