среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Вардар му гостува на Целје

vardar-500

Последни вести

Македонскиот ракометен вицешампион Вардар денеска против Целје на гостински терен ќе ги почне натпреварите во елитното натпреварување Лигата на шампионите.

Oва ќе биде прва меѓусебна пресметка меѓу овие две екипи во историјата на најсилното европско клупско натпреварување.

За „црвено-црните“ ова ќе биде осма сезона во групната фаза од Лигата на шампионите, а досега девет пати играле во најсилното клупско европско натпреварување.

Натпреварот Целје – Вардар ќе почне од 20 часот и 30 минути.

Во Ц групата покрај Вардар и словенечкиот тим настапуваат уште и Веспрем, Рајн Некар, Чеховски Медведи и Монпелје.

Првите четири продолжуваат во осминафиналето.

Вториот македонски претставник во ЛШ, тимот на Металург утре во СЦ „Борис Трајковски“ го пречекува ПСЖ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести