петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Бизарен тренд на превртување автомобили

smart

Поврзани вести

Бизарен тренд на превртување автомобили се појави во Сан Франциско.

Мотивот за таквата игра е непознат, а на мета се главно малите Смарт автомобили.

Предминатата ноќ четири автомобили се превртени на покрив, странично или на багажник. Полицијата смета дека се работи за нечија несолена шега, а на мета се смарт автомобилите затоа што се лесни и не се потребни многу лица за да го превртат.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести