понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

ВИДЕО: Братот на Вучиќ ги гаѓал полицајците?

vucik-500

Поврзани вести

Во 34. минута од видеото на кое се гледа како е претепан Андреј Вучиќ, братот на српскиот премиер, Александар Вучиќ може да се види како тој удира еден од полицајците со некој помал предмет, а можно е да се работи за шише.

Од случајот за претепувањето на братот на српскиот премиер Андреј Вучиќ од страна на полицијата очигледно се испуштени некои детали до кои може да се дојде со забавување на снимката.

Имено, освен што на снимката недостасува на почетокот за да може да се има увид во тоа како дошло до конфликтот, материјалот кој е снимен покажува нешто за кое се досега се молчело.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести