петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Македонски знамиња, ора и песни- народот сплотен на собирот на ГДОМ

gdom-naslovna-sobir-1

Поврзани вести

Македонските граѓани излегоа со моќна порака- ДА за избори, НЕ за црни сценарија на СДСМ.

gdom-sobir-2

Се веат македонски знамиња, се пеат патриотски песни, се игра македонско оро. Народот вечерва се сплоти среде Скопје на народниот собир на Граѓанското движење за одбрана на Македонија.

Народот вечерва е сплотен за да порача дека е тука за да си ја одбрани својата земја од внатрешниот непријател.

Најчитани вести