сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Преслатки мали мечиња се борат на улица

mece

Поврзани вести

Две мали мечиња се снимени како си играат и се борат во националниот парк Јосемити, во Калифорнија.

Мечињата со својата игра за момент го блокираа сообраќајот на улицата, но, туристите воопшто не им замерија, напротив уживаат во тој интересен и неповторлив момент.

mece1

За сето време, нивната мајка стои под дрвото и ги набљудува своите малечки.

 

mecka

Погледнете…

Најчитани вести