понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

ВИДЕО: Украинци фрлија пратеник во контејнер

2

Поврзани вести

Тројца украински националисти го фрлија пратеникот Виталиј Журавски во контејнер и го затворија поклопецот пред околу 500 ултрадесничари кои протестираа пред Врховната рада во Киев.

Журавски е поранешен заменик градоначалник на главниот град и советник на поранешниот претседател Виктор Јанукович.

Тој непосредно пред инцидентот зборувал со „возвишени зборови“ за почитувањето на европските вредности затоа што бил познат како „штитеник на европска Украина“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести