четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

ВИДЕО: УМС ги бришеше графитите со недолична содржина

aaa

Последни вести

Членовите на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ денеска ги бришеа графитите со недолична содржина и со неоснован говор на омраза.

-Со ова и минатите акции, УМС сака да покаже дека е општествено одговорна и дека ние се грижиме за животната средина и тоа ќе го правиме и во иднина. Во 12 часот, синхронизирано сите општини од ИЕ 2 ја спроведуваат оваа акција. Бутел, Чаир, Гази Баба, Ѓорче Петров, Шуто Оризари, Куманово, Старо Нагоричане и Чучер Сандево ја спроведуваат оваа активност, се со цел да се отстранат овие графити, рече генералниот секретар на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, Бојан Стојаноски.

Од УМС истакнаа дека и во иднина ќе продолжат со спроведување на акции и со грижата за животната средина.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести