петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

ВИДЕО: Утре ќе се случи прстенесто помрачување на Сонцето

sonce

Поврзани вести

Спектакуларно помрачување на Сонцето ќе се случи утре. Месечината ќе биде најоддалечена точка од Земјата.

Ова појава во живо ќе можат да ја видат само жителите на Австралија и мал дел на Тасманија.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести