петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

ВИДЕО: Внатрешноста на Коста Конкордија по две години под вода

493671_kosta-konkordija02foto-reuters_f

Поврзани вести

Објавена видео снимка на која се гледа внатрешноста на бродот „Коста Конкордија“.

Дел од внатрешноста на бродот е добро сочувана бидејќи останала недопрена од водата.

На снимката можат да се видат кабината и ходниците на луксузниот брод, чие извлекување започна овие денови.

Бродот Коста Конкоридија кој е долг 290 метри и тежок 114.500 тони удри во гребен и потона на 13 – ти јануари 2013 – та година. Во несреќата загинаа 32 лица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести