вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Владата ќе ги финансира сите семејства од СОС Детско село

sosvlada

Поврзани вести

Сите 12 згрижувачки семејства во СОС Детско село каде има 66 дечиња ќе добиваат парична и друга помош од македонската Влада.

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски и министерот за труд и социјална политика Диме Спасов денеска по повод новогодишните празници го посетија СОС Детското село.

Тие потпишаа анекс на Меморандум за соработка со СОС Детско село кој ги регулира взамните односи за поддршка на заедничките активнсти кои се превземаат во насока на подобрување на положбата на децата, градење на подобра иднина и обезбедување на нивна благосостојба.

ОД СОС Детското село на премиерот Груевски му беше доделена и благодарница за поддршката.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести