петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 13

Во самоубиствен напад во Јемен загинаа 15 луѓе

jemen

Последни вести

Во самоубиствен напад врз воен камп за обука во Аден загинаа 15 лица, соопштија безбедносни извори.

Напаѓачот со возило влетал во група регрути.

Се претпоставува дека бројот на жртвите може да биде поголем.

Аден е втор по големина град во Јемен.

Најчитани вести