вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 4

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Мртви тела низ улиците на Одеса

ukraina protesti

Поврзани вести

На оваа вознемирувачка видео снимка може да се видат мртвите тела низ улиците на градот Одеса.

Во сериозните инциденти меѓу украински демонстранти и проруски активисти загинаа најмалку три лица, а повеќе се повредени.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести