сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 33

Вторник неработен ден, наредниот викенд е продолжен

Празниците и продолжените викенди кои ни останаа од оваа година, се бројат на прсти. 

132437710

Поврзани вести

 

Утре по повод празникот 11 Октомври, Денот на народното востание, ќе одмориме од работните обврски.

Нареден неработен ден е 23 октомври, недела, со што понеделникот ќе биде неработен, а последниот празник за годинава, и ден во кој ќе здивнеме од работните обврски, е 8 декември, празникот Свети Климент Охридски.

Најчитани вести