сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

За една недела 1203 јавувања во кол центарот „ Ало докторе“

За само една недела од кога започна да работи оваа линија регистрирани се вкупно 1203 повици.

alo-doktore-500

Последни вести

Телефонската линија „Ало докторе“  за медицински совети за граѓаните работи со полна пареа. Во текот на изминативе два дена од 21 септември до вчера до 22 часот имало вкупно 251 повик.

За само една недела од кога започна да работи оваа линија регистрирани се вкупно 1203 повици.

Сите граѓани кои се јавиле добиле соодветна здравствена услуга.

Најголем број од јаваувањата биле во врска со здравствен совет за покачена телесна температура, респираторни и кардиоваскуларни симптоми поврзани со променливите временски услови.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести