четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Заев денеска ќе сведочи во Обвинителство

aev

Последни вести

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска даде исказ во Обвинителството, како сведок оштетен во  случајот што тој го поведе за неовластено прислушување.

Заев поднесе кривична пријава доставувајќи 311 телефонски разговори кои според него докажуваат дека бил неовластено прислушуван. Иако на прес конфернециите тврдеше дека се прислушувани прво 26.000 луѓе, па потоа 20.000 луѓе, Заев на Обвинителството му достави разговори само од себе.

Најчитани вести