Македонија,Крими хроника

Загина сопатник на мотоциклист кај археолошкиот локалитет Баргала

Загина сопатник на мотоциклист кај археолошкиот локалитет Баргала

Вчера попладне, околу 16:30 часот на регионалниот пат Штип-Плачковица, поточно кај археолошкиот локалитет Баргала.

Сообраќајната несреќа се случила кога Ј.М. (29) од Штип управувајќи со „Јамаха Р6“ со бугарски регистарски таблички, изгубил контрола и паднал на коловозот. Од здбоените повреди полинал сопатникот на мотоциклистот Ангелче К. (41) од селото Козјак, додека пак, Ј.М. се здобил со лесни повреди и е пренесен изадржан во Медицинскиот центар во Штип.