сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Загинати шест цивили во Доњецк

donetsk

Последни вести

Во синоќешниот артилериски напад на укранската армија во Доњецк загинале шест цивили и тројца припадници на проруските сили.

Претставник на самопрогласената Доњецка народна република изјавил дека украинската артилерија вчера цел ден гаѓала станбени квартови, при што се повредени 18 луѓе.

Проектилите погодиле две трансформаторски подстаници на фабрики во северверниор дел од Доњецк, поради што 37 подстаници останале без електрична енергија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести