петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Запленети 12 шишиња вотка на Табановце

Mercedes_vito_1_v_sst

Последни вести

Во петокот на граничниот премин Табановце, полицијата во редовна контрола сопрела возила од марката „Мерцедес Вито“ управуван од 58 годишниот Е.Ш. од Германија.

При извршен преглед во автомобилот била пронајдена поголема количина на акцизна стока и тоа десет пакети по 12 шишиња вотка „Корона“ од 0,5 литри, девет шишиња коњак „Мане“ од 0,5 литри и едно шише вотка „Империјал Голден Сноу“ од 0,7 литри.

Лицето со возилото и акцизната стока биле предадени на Царинска испостава на ПС за ГП „Табановце“, од чија страна на лицето ќе му биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести