вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Жителите на Ѓопчели задоволни од посетата на Иванов

gjopceli1

Последни вести

Претседателот Ѓорге Иванов во рамки на посетата на дојранскиот регион денеска го посети селото Ѓопчели, пренесува „Курир“.

При посетата на Ѓопчели, жителите на ова село, кои во најголем дел се од турска етничка припадност, срдечно го пречекаа претседателот Иванов и изразија задоволство што тој го посети нивното мало село, кое брои околу 200 жители.

На средбата, жителите го поздравија проектот Рурален доктор, со кој значително се подобриле здравствените услуги во нивниот крај, и воедно го запознаа претседателот Иванов со тековните проблеми со кои се соочуваат, како и со планираните проекти за развој на Ѓопчели.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести