Автомобил удри во велосипедист кај Градска болница

Автомобил удри во велосипедист во близина на Градската болница „Св. Наум Охридски“ во центарот на Скопје.

Според неофицијални информации, велосипедистот е повреден при несреќата која се случи околу 16 часот на булеварот 11-ти Октомври.

Од полицијата велат дека увидна екипа е на терен и подоцна ќе имаат повеќе деталји околу сообраќајната несреќа.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.