Борусија на еден чекор до финалето на ЛШ

Борусија Дортмунд е на еден чекор до финалето во Лондон откако вечерва го совлада ПСЖ со 1-0.Со ова „милионерите“ ќе ја исполнат желбата на фановите за ново финале во Лигата на шампионите.

Стрелец на единствениот гол беше Никлас Филкруг во 36. минута.

Се чини дека голманот  Кобел ги чуваше Милионерите и од нападите на Мбапе.Посед на топка: Борусија Дортмунд: 45%, ПСЖ: 55%..

Реваншот е следната недела на Паркот на Принцовите.