Денеска е изборен молк, гласаат дијаспората, болните, немоќните и затворениците

Во пресрет на вториот круг од претседателските избори и предвремените парламентарни избори кои ќе се одржат утре, денеска во Македонија е предизборн молк.

Денеска своето право на глас ќе го искористат македонските државјани во дијаспората, болните и немоќните, затворениците, како лицата во домашен притвор.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.